aerozol

Aerozole oraz płyny odtłuszczające mają podobny cel, tzn. usuwają tłuste zanieczyszczenia i to z naprawdę wysoką skutecznością. Pomiędzy takimi preparatami istnieją jednak istotne różnice, które sprawiają, że zazwyczaj wykorzystuje się je do nieco innych celów. Co odróżnia takie środki oraz kiedy zdecydować się na ich zakup?

Różnice pomiędzy płynami a aerozolami do odtłuszczania

Takie preparaty różnią się przede wszystkim postacią. Płyny są preparatami bardziej skoncentrowanymi, dlatego też bez ryzykowania uszkodzenia można nanosić je na większe powierzchnie, np. ze stali nierdzewnej czy aluminium. Aerozol do odtłuszczania jest natomiast rozpylany w postaci mgły. Dzięki temu taki produkt może być stosowany do usuwania zabrudzeń z urządzeń elektrycznych lub elektronicznych, bez ryzykowania ich kontaktu z nadmierną ilością cieczy. Jej nadmiar mógłby bowiem doprowadzić do uszkodzenia, dlatego tak ważne jest, aby w tym przypadku sięgać właśnie po aerozole.

Zastosowanie płynów oraz aerozoli

Wiemy już nieco więcej o różnicach pomiędzy takimi preparatami. Jak się jednak okazuje, jest ich nieco więcej. Opakowania aerozoli często wykończone są też przy użyciu specjalnej zatyczki pozwalającej na docieranie preparatu do trudniej dostępnych miejsc, bez jednoczesnego aplikowania dużej ilości produktu. Natomiast jak wspomnieliśmy wcześniej, płyny można nanosić na zdecydowanie większe powierzchnie, co ma również praktyczną korzyść, przyspieszającą wykonywanie czynności odtłuszczania.

Jak więc widać takie preparaty odtłuszczające dobrze się dopełniają. Można więc zdecydować się na ich zakup razem, aby w razie konieczności móc używać ich wymiennie, zapewniając sobie wysoką jakość takiego czyszczenia.

Profesjonalna chemia przemysłowa o działaniu odtłuszczającym jest dostępna w formie różnych produktów. To właśnie dzięki temu możesz zakupić dokładnie ten produkt, którego aktualnie poszukujesz. Jesteśmy dystrybutorem takich środków w Polsce, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się o nich więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *