chemia w motoryzacji

Poznaj przykłady różnych preparatów chemicznych RETECH przeznaczone do czyszczenia i pielęgnacji samochodów.

Preparaty RETECH do czyszczenia samochodów

 • C. CLEANER

Jest to środek czyszczący do urządzeń wtryskujących i gaźników. Doskonale usuwa osady, plamy i olej. Preparat szybko wysycha i nie pozostawia żadnych zanieczyszczeń. Czyści zawory przepustnicy oraz inne części gaźnika, dyszle, tłoki starterów, wtryski, zawory klapkowe, w tym także wtryski silników benzynowych. Nie zawiera amoniaku i nie uszkadza przekładni katalitycznej i czujników tlenu.

 • ELECTRIC CLEANER

Jest to środek do czyszczenia osprzętu elektrycznego. Usuwa utlenione warstwy powodujące elektryczną oporność i zapłon części elektrycznych. Umożliwia też szybkie usunięcie oleju, kurzu i brudu. Chroni przed wilgocią, utlenianiem i innymi czynnikami uszkadzającymi elektrykę pojazdu. Nie pozostawia osadów.

 • BRAKE CLEANER

Jest to środek przeznaczony do czyszczenia układu hamulcowego (hamulców tarczowych, hamulców bębnowych i elementów sprzęgła). Nie zawiera chloru. Świetnie nadaje się do szybkiego czyszczenia pod wysokim ciśnieniem. Nie powoduje uszkodzenia gumy, nylonu oraz części plastikowych.

 • AUTOCLEAN

Jest to rozpuszczalnik do czyszczenia i odtłuszczania różnych powierzchni. Szybko usuwa m.in. kleje, asfalt, oleje, woski, silikon itp. Nie pozostawia tłustej warstwy. Odpowiedni do malowanych i niemalowanych powierzchni bez ryzyka pojawienia się plam lub korozji powierzchni.

 • MULTI CLEANERJest to środek czyszczący o wszechstronnym zastosowaniu przeznaczony do metali i tekstyliów. Czyści, odświeża i odnawia winyl, plastik oraz gumę. Może być używany zarówno do zewnętrznych elementów, np. felg i zderzaków, jak i wewnętrznych.
  • SENSITIVE SURFACE CLEANER

  Jest to preparat do odtłuszczania delikatnych powierzchni (włącznie z tworzywami sztucznymi i poliwęglanem) oraz usuwania pozostałości kleju. Sprawdzi się podczas usuwania zabrudzeń na tapicerce samochodu. Czyści, nie pozostawiając śladów.

  • FOAM CLEANER

  Jest to uniwersalna pianka do czyszczenia m.in. szyb samochodowych, wnętrza pojazdu, tapicerki, tekstyliów, części plastikowych, skóry. Może być użyta również do usunięcia zabrudzeń na zewnątrz samochodu. Pozostawia świeży zapach.

  • MULTI DRESSING

  Jest to preparat do czyszczenia elementów plastikowych, winylowych i gumowych. Zawiera silikon. Dedykowany do czyszczenia wnętrz samochodów, desek rozdzielczych elementów plastikowych itp. Pozostawia długotrwały „film” zabezpieczający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *