smary

Aerozole smarujące to środki o uniwersalny działaniu i zastosowaniu, dzięki czemu dobrze sprawdzą się w branży spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej, rolniczej i produkcyjnej. Wszędzie tam, gdzie konieczna jest konserwacja i ochrona części maszyn przed korozją i innymi negatywnymi zjawiskami. Dowiedz się, w jakich przypadkach warto sięgnąć po środek ochronny w sprayu.

Właściwości aerozoli smarujących

Specjalistyczne środki smarne różnią się od siebie składem oraz właściwościami. Z tego powodu możliwe jest dobranie odpowiedniego preparatu ochronnego do danego materiału lub części maszyny. To najczęściej preparaty na bazie silikonu, które dobrze chronią części wykonane z metalu, drewna oraz gumy. W zależności od materiału, na które zostały nałożone, pełnią różnią funkcje. W przypadku ruchomych elementów preparat ma na celu zmniejszenie tarcia oraz zapobiega zablokowaniu. Stosowany na metalowe powierzchnie zabezpiecza przed korozją. Jest również niezbędny do ochrony części przed sklejeniem z innymi elementami. Zabezpiecza przez wyschnięciem, pękaniem i stwardnieniem materiałów wykonanych z gumy, a także zapobiega utracie elastyczności. Nałożony na drewno tworzy warstwę ochronną.

Aerozole smarujące – w jakich miejscach warto korzystać?

Preparaty ochronne w sprayu sprawdzą się w wielu branżach, a także w użytku domowym, do konserwacji części rowerów, drzwi lub ekspresów.

Aerozole smarujące ułatwiają równomierne nakładanie preparatu. Używane są w miejscach, gdzie liczy się szybkość w nakładaniu środków ochronnych. Dzięki sprayom ze środkiem ochronnym, dotrzeć można również do trudno dostępnych miejsc i części maszyn. Przy aplikacji środka, warto pamiętać o usuwaniu jego nadmiaru. Środki ochronne mają najczęściej działanie antykorozyjne, a w ich składach znajdują się mieszanki rozpuszczające rdzę. Pozostawienie zbyt dużej ilość substancji na częściach może powodować powstawanie nieestetycznych zacieków lub np. matowienie powłoki lakierniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *