smary

Aerozole smarujące to środki o uniwersalny działaniu i zastosowaniu, dzięki czemu dobrze sprawdzą się w branży spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej, rolniczej i produkcyjnej. Wszędzie tam, gdzie konieczna jest konserwacja i ochrona części maszyn przed korozją i innymi negatywnymi zjawiskami. Dowiedz się, w jakich przypadkach warto sięgnąć po środek ochronny w sprayu.

Właściwości aerozoli smarujących

Specjalistyczne środki smarne różnią się od siebie składem oraz właściwościami. Z tego powodu możliwe jest dobranie odpowiedniego preparatu ochronnego do danego materiału lub części maszyny. To najczęściej preparaty na bazie silikonu, które dobrze chronią części wykonane z metalu, drewna oraz gumy. W zależności od materiału, na które zostały nałożone, pełnią różnią funkcje. W przypadku ruchomych elementów preparat ma na celu zmniejszenie tarcia oraz zapobiega zablokowaniu. Stosowany na metalowe powierzchnie zabezpiecza przed korozją. Jest również niezbędny do ochrony części przed sklejeniem z innymi elementami. Zabezpiecza przez wyschnięciem, pękaniem i stwardnieniem materiałów wykonanych z gumy, a także zapobiega utracie elastyczności. Nałożony na drewno tworzy warstwę ochronną.

Aerozole smarujące – w jakich miejscach warto korzystać?

Preparaty ochronne w sprayu sprawdzą się w wielu branżach, a także w użytku domowym, do konserwacji części rowerów, drzwi lub ekspresów.

Aerozole smarujące ułatwiają równomierne nakładanie preparatu. Używane są w miejscach, gdzie liczy się szybkość w nakładaniu środków ochronnych. Dzięki sprayom ze środkiem ochronnym, dotrzeć można również do trudno dostępnych miejsc i części maszyn. Przy aplikacji środka, warto pamiętać o usuwaniu jego nadmiaru. Środki ochronne mają najczęściej działanie antykorozyjne, a w ich składach znajdują się mieszanki rozpuszczające rdzę. Pozostawienie zbyt dużej ilość substancji na częściach może powodować powstawanie nieestetycznych zacieków lub np. matowienie powłoki lakierniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *