smary profesjonalne

W ofercie firmy MDD POLSKA znajduje się wiele różnorodnych środków chemicznych dedykowanych do zastosowania przemysłowego. Są to produkty marki RETECH przeznaczone do m.in. czyszczenia, odtłuszczania, odkamieniania, zabezpieczania antykorozyjnego, dezynfekowania i konserwowania itd., które wyróżniają się przede wszystkim skutecznością, bezpieczeństwem i wygodą stosowania. Znaczną część oferty stanowią też specjalistyczne środki smarne o różnym składzie i właściwościach, dzięki czemu mogą być używane w różnym celu. Wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim łatwe w użyciu i docierające nawet do trudno dostępnych miejsc aerozole smarujące, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno w dużych zakładach przemysłowych, jak i mniejszych przedsiębiorstwach czy warsztatach. W tym artykule przedstawimy najważniejsze produkty smarne z asortymentu RETECH.

Poznaj przykładowe preparaty smarujące RETECH

  • COPPER SPRAY. Jest to wysokotemperaturowy smar miedziowy, który przeznaczony jest do stosowania na powierzchnię w celu ochrony przed długotrwałym narażeniem na negatywne skutki środowiska. Może być używany do zabezpieczania m.in. śrub, złączy, kół zamachowych, zawiasów, styków baterii itd. Chroni elementy przed zużyciem i korozją. Jest łatwy w aplikacji i usuwaniu, wydajny i efektywny.
  • FOOD GREASE. Jest to smar uniwersalny, przeznaczony przede wszystkim do przemysłu spożywczego (NSF H1). Może być wykorzystany m.in. przy produkcji artykułów spożywczych, w rozlewniach i w przemyśle. Nadaje się do m.in. smarowania łożysk o niskiej i średniej prędkości obrotowej, osi, łańcuchów, powierzchni ślizgowych oraz otwartych kół zębatych w maszynach do przetwarzania artykułów spożywczych. Sprawdza się również w branżach, w których należy bezwzględnie unikać zanieczyszczeń przez środek smarowy – np. w przemyśle tekstylnym.
  • AUTO GREASE. Jest to smar zawierający wapń. Zapewnia widoczne smarowanie. Wykazuje wysoką odporność na wodę, parę i zmienne warunki atmosferyczne. Wykazuje bardzo dobre zdolności klejące. Nie zawiera silikonu, nie uszkadza powierzchni plastikowych i metalowych.
  • GRA-MOS GREASE. Jest to smar plastyczny z wysokim udziałem GRAFITU i dwusiarczku molibdenu (MoS2) przeznaczony do zastosowań w warunkach ekstremalnych. Może być wykorzystywany we wszystkich dziedzinach przemysłowych do smarowania powierzchni stykowych, mechanizmów przesuwowych, przesuwów i innych elementów kontaktowych, które są narażone na ekstremalne obciążenie ciśnieniowe lub uderzeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *