aerozole smarujące

Maszyny przemysłowe wymagają specjalnej dbałości. Wyposażone są w różnorodne elementy, w tym bardzo delikatne, które pod wpływem intensywnej eksploatacji narażone są na różnorodne uszkodzenia. Dlatego też tak istotne jest regularne smarowanie łańcuchów, łożysk, zawiasów, aby się nie zatarły i mogły nadal pracować bez zarzutu.

Stosując odpowiednie smary, pozytywnie wpływamy na przedłużenie żywotności poszczególnych urządzeń. Ważna jest przy tym jakość preparatów smarowych, a także ich optymalne dopasowanie do konkretnej maszyny i układu.

Aerozole smarujące – najważniejsze cechy

Główną zaletą aerozoli smarujących jest łatwość ich zastosowania. Ze względu na formę aplikacji proces smarowania przebiega szybko, a jednocześnie środek ma szansę dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Są przydatne przede wszystkim tam, gdzie smarowanie odbywa się często i dotyczy wielu różnych elementów. Aerozole smarujące znacząco usprawniają wszelkie działania konserwacyjne. Dodatkowo zdecydowana większość aerozoli smarujących z oferty RETECH wyróżnia się odpornością na wymywanie, dobrze wypiera wodę, może być stosowana w szerokim zakresie zróżnicowanych temperatur. Część środków dodatkowo spełnia funkcję antykorozyjną, przedłużając żywotność maszyn i urządzeń.

Aerozole smarujące – przykładowe produkty z oferty RETECH

Doskonałym przykładem wydajnego i efektywnego aerozolu smarującego jest COPPER SPRAY. Jest to wysokotemperaturowy smar miedziowy, który przeznaczony jest do stosowana na powierzchnie w celu ochrony przed długotrwałym narażeniem na negatywne skutki środowiska. Stosowany jest na śruby, złącza, koła zamachowe, zawiasy oraz styki baterii. Chroni elementy przed zużyciem i korozją.

Na uwagę zasługuje również suchy smar DRY LUBE (bez silikonu), który może być stosowany na niemal wszystkich rodzajach materiałów. Szczególnie dobrze sprawdza się na zakurzonych powierzchniach, a także tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania standardowych smarów. Dzięki PTFE zapewnia “niewidzialne” smarowanie. Jest wodoodporny, odporny na korozję i antystatyczny.

Innym przykładem jest SILICONE GREASE, czyli wysokiej jakości smar silikonowy, który przeznaczony jest do gumowych części, gumowych uszczelek samochodowych itp. Chroni przełączniki, wyłączniki automatyczne i części elektryczne przed wilgocią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *