aerozol

Chemia techniczna stosowana w dużych przedsiębiorstwach zajmujących się elektryką i elektroniką ma niełatwe zadanie do wykonania, musi bowiem połączyć bezpieczeństwo i łatwość aplikacji stosowanego środka oraz przystępną cenę z szerokim wachlarzem dostępnych produktów. Niewielu firmom udaje się sprostać tak ogromnym stawianym im wymaganiom.

Jedną z nich jest MDD Polska będąca wiodącym na rynku polskim dystrybutorem najwyższej klasy produktów z zakresu chemii technicznej czeskiej marki RETECH. Pośród produktów renomowanej firmy RETECH, znajdziemy aerozole smarujące, aerozole dedykowane do elektryki i elektroniki, a także aerozole odtłuszczające, aerozole odrdzewiające, aerozole do spawania i niezawodne aerozole antykorozyjne. Chemia techniczna firmy RETECH znajduje także szerokie zastosowanie w branży zajmującej się elektryką oraz elektroniką. Jednymi z produktów, po które najczęściej sięgają nasi klienci są aerozole do elektryki i elektroniki. W jakim celu używa się sprayów oraz jakie mogą przynieść korzyści postaramy się opowiedzieć Państwu za chwilę.

W czym mogą nam pomóc aerozole do elektroniki i elektryki?

Aerozole marki RETECH cenione są zwłaszcza za ułatwiającą pracę technikom łatwość aplikacji oraz możliwość skutecznego dotarcia do każdej, nawet najmniej dostępnej szczeliny sprzętu elektrycznego lub elektronicznego. Dzięki tym dwóm właściwościom aerozole stają się nieocenionym źródłem pomocy podczas wykonywania codziennych czynności czyszczenia, zabezpieczania i konserwowania sprzętu zarówno podczas standardowych, okresowych przeglądów technicznych, jak i podczas dokonywania koniecznych napraw. 

Jakie rodzaje aerozoli do elektryki i elektroniki oferuje firma RETECH?

Jest kilka niezawodnych rodzajów aerozoli dedykowane do urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Warto wymienić kilka z najważniejszych, które z pewnością przydadzą się zarówno profesjonaliście, jak i amatorowi, znajdziemy pośród nich zarówno aerozole specjalistyczne, jak i te o szerszym spektrum zastosowań. Jednym z aerozoli, bez których praca serwisanta byłaby praktycznie niemożliwa są aerozole przeznaczone do czyszczenia sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Nadają się one do czyszczenia zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej części urządzeń: od styków przewodów, kabli aż do ekranów, tabletów, komputerów przenośnych i odkurzania wnętrza obudów komputerów stacjonarnych i innych sprzętów elektronicznych. Aerozole tego rodzaju zawierają suchy gaz, całkowicie niepalny i działają na zasadzie sprzężonego powietrza, które wnika do środka urządzenia nie uszkadzając znajdujących się wewnątrz części, dlatego można go stosować w celu pozbycia się gromadzącego w środku urządzenia brudu, kurzu oraz wilgoci, które w dalszej perspektywie mogą doprowadzać do powstania usterek. Aerozole tego rodzaju można śmiało stosować nawet w przypadku urządzeń znajdujących się pod napięciem. Innym rodzajem aerozolu służącym do czyszczenia sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest sprężone powietrze, które nadaje się do usuwania brudu i kurzu ze wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych: od komputerów i kamer aż po małe i duże sprzęty RTV i AGD oraz sprzęt laboratoryjny. Sprężonego powietrza nie stosuje się w przypadku urządzeń znajdujących się pod napięciem. Wszystkie wymienione aerozole firmy RETECH posiadają ułatwiający aplikację sprayu aplikator w postaci cienkiej rurki, która pozwoli na dotarcie do nawet najmniej dostępnych zakamarków. 

Aerozol zamrażający do usuwania awarii sprzętów

Aerozol o szczególnym zastosowaniu, o którym warto wspomnieć to niezaprzeczalnie zamrażacz, który pozwala na zlokalizowanie elementów, które uległy awarii i wymagają od serwisanta natychmiastowej reakcji. Ten rodzaj aerozolu nadaje się do stosowania w przypadku wszelkich układów scalonych, dysków, rezystorów, kondensatorów i płyt głównych. Posiada funkcję chłodzącą elementy o podwyższonej temperaturze, dzięki czemu możliwe jest podjęcie się naprawy sprzętu nawet przy użyciu lutownicy. Nie należy go jednak używać w przypadku urządzeń będących pod napięciem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *